Црвена звезда – Шабац 7:5 (2:1, 1:1, 2:1, 2:2)

Београд – Базен: Милан Гале Мушкатировић. Гледалаца: 1.000. Судије: Голијанин и Раковић. Играч више: Црвена звезда 9 (3), Шабац 10 (3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ (10 одбрана), Танкосић, Максимовић, Бурсаћ, Перковић, Васић 2, Битадзе, Жежељ, Илић 1, Поповић, Шулц 3, Радовић 1, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Филиповић.

ШАБАЦ: Пијетловић (7 одбрана), Ераковић, Марковић, Репановић, Тохољ 1, Велкић, Рогач 1, Лукић 2, Јанковић, Вучинић, Илић, Васовић, Вукадиновић, Петровски 1. Тренер: Мировић.

Pehar namenjen šampionu Srbije i medalje za finaliste su bili pripremljeni za slučaj da Šabac pobedi Zvezdu i u drugoj utakmici finala plej-ofa. Ipak, znamenje je uredno zapakovano i čeka transport u Šabac, Zvezda je izjednačila u seriji i izborila utakmicu odluke. Srbija novog šampiona dobija 5. juna.

Imali su i naši momci podršku sa tribina, čuli su se u najvažnijim momentima utakmice, ipak ovaj put, to nije bilo dovoljno za pobedu. Poveo je Šabac utakmicu golom Nikole Lukića u drugom minutu, ali ispostaviće se, da je to bilo jedino vođstvo u ovoj utakmici. U nekoliko navrata smo imali šansu da vratimo neizvesnost u utakmici. Prvi bitan momenat se desio na pet minuta pre kraja kada je naš tim imao igrača više za izjednačenje. Kralj je odlično reagovao i zaustavio šut Markovića. Usledila je kontra koju je realizovao Radović za 6:4. Drugi bitan momenat se desio na samom kraju utakmice pri rezultatu 6:5 kada sudija Raković nije dosudio očigledno isključenje nad našim centrom Velkićem.

Zvezdini igrači su čvrsto i koncentrisano igrali tokom cele utakmice i na kraju slavili rezultatom 7:5. Majstorica se igra u Šapcu u sredu 05.06.2019.